slogan

logo probeanus2

logo akademia

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2024/25

 

Blog

Search

sobota, 08 czerwiec 2024 09:56

Warsztaty z Pszczelarium w naszym przedszkolu

7 maja w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy warsztat, przeprowadzony przez Pszczelarium – organizację, która wokół pasiek tworzy programy edukacyjne. Pszczelarium buduje również zainteresowanie życiem pszczół, promuje dobry miód i ochronę środowiska. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać różnorodne

rekwizyty potrzebne w zawodzie pszczelarza. Dowiedziały się, jak wygląda codzienna praca pszczelarza oraz jak dbać o pszczoły. Warsztat obfitował w wiele ciekawostek na temat życia pszczół, ich zwyczajów oraz roli, jaką pełnią w ekosystemie.

Dodatkową atrakcją była prezentacja szklanego ula, w którym w bezpieczny sposób można było obserwować żywe pszczoły. Dzieci były zafascynowane możliwością zobaczenia z bliska, jak pszczoły pracują i organizują swoje życie w ulu. Warsztaty wzbudziły ogromne zainteresowanie i na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

Dzięki warsztatom z Pszczelarium dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę na temat pszczół, ale również uświadomiły sobie, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Serdecznie dziękujemy Pszczelarium za przeprowadzenie tak interesujących zajęć i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

 

Read 12 times

Image Gallery

Search