slogan

logo probeanus2

logo akademia

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2024/25

 

Blog

Search

czwartek, 20 czerwiec 2024 03:23

Dlaczego obcowanie z naturą jest ważne w życiu dzieci?

Rozwój poznawczy: ekspozycja na środowisko naturalne ma kluczowe znaczenie dla rozwoju poznawczego dzieci. Bezpośredni kontakt z naturą stymuluje ich zmysły, umożliwiając głębsze zrozumienie świata. Obserwowanie przyrody, badanie roślin i zwierząt, a także interakcje z różnymi elementami środowiska naturalnego

pobudzają ciekawość i kreatywność. Dzieci uczą się zadawać pytania, szukać odpowiedzi oraz eksperymentować, co jest fundamentem rozwoju naukowego myślenia.

Świadomość i spostrzegawczość: dzieci, które regularnie spędzają czas na łonie natury, rozwijają umiejętność obserwacji i rozumowania na wyższym poziomie. Są bardziej świadome otaczającego ich świata, uczą się dostrzegać szczegóły i zauważać subtelne zmiany w środowisku. Te umiejętności są kluczowe nie tylko w kontekście naukowym, ale również w codziennym życiu, pomagając dzieciom w lepszym rozumieniu i reagowaniu na otoczenie.

Redukcja stresu: kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na psychikę dzieci. Przebywanie na świeżym powietrzu łagodzi wpływ stresu i pomaga dzieciom radzić sobie z przeciwnościami losu.. Dzięki temu dzieci są bardziej odporne na trudności emocjonalne i lepiej radzą sobie w sytuacjach stresowych.

Bliskość Parku Szczęśliwickiego przedszkola Pro-Beanusik umożliwia częste wyjścia na świeże powietrze. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu mają zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka. Nie tylko wzmacniają odporność i sprzyjają rozwojowi fizycznemu malucha, ale również poprawiają apetyt i dotlenienie organizmu. Regularne przebywanie na świeżym powietrzu zapewnia dzieciom zdrowy rozwój, zarówno fizyczny, jak i emocjonalny, co jest nieocenione w ich codziennym życiu i przyszłości.

Read 24 times

Media

Search