slogan

logo probeanus2

logo akademia

 

Trwa nabór do klas zerowych i grupy pięciolatków na rok szkolny 2024/25

 

Jak uczymy


Jak uczymy

Pięć wieków przed naszą erą Konfucjusz trafił w samo sedno i przedstawił prosty klucz do zdobywania wiedzy i umiejętności: ,,Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.’’ Staramy się go stosować na każdej lekcji. Nasi podopieczni biorą udział w projektach i warsztatach, które pozwalają im zdobywać wiedzę spoza programów nauczania i rozwijać swoje zainteresowania. Przede wszystkim zaś dbamy o dobrą atmosferę i właściwe relacje między naszymi wychowankami i kadrą. Dokładamy wielu starań, aby ich spotkanie z nauką było intelektualną przygodą i nieskrępowanym rozwojem. Zależy nam, aby nasi podopieczni oprócz rozwijania swoich pasji i zainteresowań umieli zbudować swoje poczucie wartości. Dużą uwagę przykładamy do aktywności fizycznej i właściwego jej ukierunkowania. Od najmłodszych lat uczymy współpracy, tolerancji i zaangażowania na rzecz potrzebujących. Mądrze łączymy technologie informacyjno-komunikacyjne z tradycyjnym przekazem wiedzy i zabawą, która jest podstawową formą aktywności dziecka – uczy współpracy, jest też istotnym czynnikiem rozwoju abstrakcyjnego myślenia. Mając świadomość tego, że to właśnie zabawa jest podstawowym elementem rozwoju umysłowego dziecka dbamy o zachowanie właściwych proporcji w codziennym planie dnia.

Wszystkie zajęcia prowadzone są metodami aktywizującymi w wykorzystaniem środków multimedialnych. W każdej sali dydaktycznej znajduje się laptop z dostępem do Internetu, rzutnik i ekran projekcyjny.

Nasza propozycja edukacyjna jest starannie przemyślana i dopasowana do ucznia, aby mógł swobodnie rozwijać swój potencjał.

Na terenie placówki funkcjonuje Akademia Rozwoju Młodego Człowieka – link do strony internetowej. Nasi klienci mogą korzystać z rabatu przy wykupywaniu poszczególnych ofert.


Search